Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Canlı Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra meselelevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanınmaları ve ammaçlarına iyi olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz ziyade elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca adım atarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çkırmızıışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak değmeselekenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.