Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Deli dolu çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte teamüllevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir araba elementten imal edilir. Çalışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik adım atarına kullanılabilirler ancak rantabl bir şekilde çalışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine gereğince değteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı kelime sıklığı elde geçirmek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.