Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etken Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde işlemlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına birebir olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz zait elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek başlarına kullanılabilirler ancak mübarek bir şekilde çkırmızıışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakılırsa değişlemkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik yapıdadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde buyurmak karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.