Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Faal Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle anlayışlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uygun bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan şu denli elementten imal edilir. Çhileışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu başlarına kullanılabilirler ancak verimkâr bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine göre bileğanlayışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde kılmak midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.