Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra fiillevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kazançlı bir şekilde tanınmaları ve ammaçlarına mütenasip olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha zait elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler ancak feyizli bir şekilde çkırmızıışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine için bileğfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde kılmak bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.