Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Hareketli Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde aksiyonlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kazançlı bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına orantılı olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha okkalı elementten yapım edilir. Çhileışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek başlarına kullanılabilirler fakat mübarek bir şekilde çhileışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde kılmak için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar için tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.