Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkin çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde sorunlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan aşkın elementten imal edilir. Çtuzakışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler fakat mahsuldar bir şekilde çtuzakışmaları adına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinme fail taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı sıklık elde eylemek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.