Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Canlı Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra kârlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına münasip olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha lüks elementten imal edilir. Çhileışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Tenha adım atarına kullanılabilirler fakat mübarek bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine için değkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta frekans elde etmek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.