Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkin Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde fiillevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına yönlü olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da elan ziyade elementten imal edilir. Çdüzenışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir adım atarına kullanılabilirler ancak mübarek bir şekilde çdüzenışmaları namına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine nazaran bileğfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin davranış fail taksimmleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde etmek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.