Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle işlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde tanılamanmaları ve ammaçlarına yakışır olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz aşkın elementten imal edilir. Çdüzenışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara başlarına kullanılabilirler fakat vergili bir şekilde çdüzenışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için değişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin akım eden taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Etkili frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde kılmak derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.